Můj příběh

„Miluji  stromy, čerpám z nich stabilitu, sílu a bezpečí, jež skrze meditace a stromové obrázky předávám dál lidem.

Zároveň se profesně specializuji na podporu a vedení svých klientů při navrhování a tvorbě jejich zahrad."

Jdu po té SVÉ CESTĚ a dokáži si to ustát. Dokáži si ustát to, že jsem pěkně náladová a senzitivní ŽENA, že vidím (spíš u mě cítím a vnímám;) svět trošku jinak než ostatní a že nechci pokračovat v něčem, co není se mnou v souladu.

Dnes už také vím, kde NAJDU POTŘEBNOU OPORU, STABILITU, UJIŠTĚNÍ, kde najdu BEZPEČÍ.  Vím, co je a není pro mě podstatné, jak v osobním, tak také v profesním životě.

TROŠKU TO ZNÍ TVRDĚ, ŽE? BÝVALA JSEM VELKÁ BOJOVNICE A JEŠTĚ TAK TROŠKU STÁLE JSEM. ZAČÍNÁM SE VŠAK VÍCE UVOLŇOVAT DO SVÉ ŽENSKOSTI, UČÍM SE VĚCI PŘIJÍMAT A NECHÁVAT VĚCI PĚKNĚ PLYNOUT. 

Ale vždycky to tak nebylo

Od dětství jsem dělala, co se ode mě očekávalo, nepochybovala jsem, důvěřovala jsem, pro dobro celku jsem se podřizovala, moje sebehodnota se odvíjela od toho, jak se mnou zacházelo okolí.

BYLA TO PŘECI SAMOZŘEJMOST

Podporovala jsem ostatní, vedla jsem mladé dobrovolné hasiče, protože to nikdo nechtěl převzít, angažovala jsem se ve veřejném životě obce, vystudovala jsem vysokou školu, nejdřív bakaláře obor Produkční a okrasné zahradnictví, následně magisterský obor Zahradní tvorbu a učitelské minimum. Měla jsem partnera a jak dostuduji, plánovala jsem rodinu.

Věřila jsem tomu, kdo mi, co říká. Proč by přeci lhali?! Věřila jsem autoritám. Myslí to přeci se mnou dobře no ne?! I když si často protiřečili a co říkali se často neshodovalo s tím, jak to vnímám já. Okolí si na mě často projektovalo své představy a já neměla sílu jim to vyvracet. Chřadla jsem. Do toho moje bolestivá menstruace, premenstruační syndrom a ty nálady během cyklu, kdy jsem si nebyla jistá ničím ani sama sebou.

Kde nastal ten zlom

Těch přelomových období v mém životě bylo několik. AVŠAK TEN PRVNÍ ZLOM BYL ZÁSADNÍ, KTERÝ TO VŠE ODSTARTOVAL, PSAL SE ROK 2012.

Přicházela ťafka za ťafkou. Můj partner, se kterým jsem plánovala budoucnost a měla společnou minulost, mě zradil. Dlouho mi lhal, vyšlo najevo, že má problém s hracími automaty, že je gambler a že zpronevřil dost peněz. A já o ničem z toho neměla ani tušení. KDO NEZAŽIJE, NEUVĚŘÍ.

Pak následovala další ťafka za ťafkou, ztráty iluzí v podnikání a v zaměstnání, ve společnosti, v rodině, u přátel, ano i o mě samotné. Náhle jsem viděla všechno a všechny jinak. NASTALA CESTA NÁVRATU KE MNĚ SAMOTNÉ. OBDOBÍ HLEDÁNÍ.

JENŽE NEMĚLA JSEM SE POŘÁD O CO, O KOHO OPŘÍT, protože v tom, co říkali "autority osobního rozvoje/ezoteriky" se docela rozcházeli a žádná velká spása nepřicházela.

Teprve tehdy jsem si plně uvědomila význam přírody a stromů. Stromy mne provázely dosavadním životem a já to nebrala  jako nic výjimečného. Pletla jsem se. NAŠLA JSEM V NICH OPORU, POCÍTILA JSEM SÍLU A STABILITU. Tolik mě nadchnuly, že se staly ústředním motivem mých obrazů a tak mohou svoji energii předávat ještě dál.

Šla jsem dál po cestě seberozvoje, kde jsem získávala zkušenosti s různými terapiemi, regresemi, meditacemi, metodou RUŠ, holotropním dýcháním, konstelacemi, výcvikem kněžek atd. To se přirozeně prolínalo s osobním životem.

V pracovní sféře jsem si prošla podnikáním, prací v zahradnictví, pro zahradnické firmy, prací jako státní úředník na životním prostředí, jako referent správy veřejné zeleně pro městskou část a pro organizaci a také jako pracovník v sociálních službách s mládeží v rizikovém prostředí.

Vše jsem si potřebovala vyzkoušet a poznat na vlastní kůži, abych se zorientovala, udělala si vlastní názor, mohla nazírat na věci z různých úhlů pohledů, a abych našla, CO JE PODSTATNÉ, CO FUNGUJE. A to je to, co vám můžu nabídnout.

Představení toho co nabízím

  • Inspirace k nalezení vnitřní stability, síly a bezpečí

Prostřednictvím mých článků na blogu, eBooku zdarma Psychická KÁPÉZETKAeBooku STROMY Vám ukáži, co pomohlo mě, jak se spojuji se stromy a jak je vnímám.

  • Meditace na YouTube

Na kanále YouTube Vám postupně nabídnu mnou vedené meditace a putování po krajině se zastaveními se stromy.

  • Stromové obrázky

Více o stromových obrázcích se dovíte tady. Ideální dárek pro potěchu, harmonizaci a podporu pro sebe, pro někoho blízkého či jako svatební nebo Valentýnský dárek.

  • Podpora a vedení při navrhování vašich zahrad

Prostřednictvím mých článků na blogu, eBooku První krok k Vaší zahraděeBooku Jak na zahradu se s Vámi podělím o moje know-how. Stránky, kde se můžete dovědět o dalších možnostech naší spolupráce, sem brzy přidám, teď  je aktualizuji.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video